Uncategorized

Delawie uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajram (FOTO)

Ambasadori Amerikan

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka uruar besimtarët e fesë islame për festën e Kurban Bajramit

“Gëzuar Kurban Bajramin të gjithë atyre që e festojnë në Kosovë dhe në të gjithë botën”, ka shkruar Delawie në rrjetet sociale.

Besimtarët myslimanë në botë shënojnë një prej festave më të rëndësishme, atë të Kurban Bajramit, duke përcjellë mes vete mesazhe të paqes, humanizmit e dashurisë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Close
Close