Ballina Sport Lajmi i fundit: Vdes ish futbollisti i njohur

Lajmi i fundit: Vdes ish futbollisti i njohur

49
0
SHPËRNDAJE

Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare, Ray Wilkins, ish legjenda e Chelseat dhe ish kapiteni i kombëtares së Anglisë.

Para disa ditësh Ray kishte pësuar atak në zemër teksa dje është bërë me dije se ai ka ndërruar jetë.

Në karrierën e tij ai ka luajtur me Manchester United, Milan, Chelsea, PSG, QPR, Ragers dhe 84 ndeshje me kombëtaren angleze, ku në 10 prej tyre ka qenë kapiten.

Ai ka marrë shumë lavdërime ku Ferguson e ka cilësuar si një ndër mesfushorët më të mirë të gjeneratës së tij.

Pas pensionimit nga futbolli ai ka qenë edhe trajner ku më së shumti ka drejtuar Aston Vill-ën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here